Dla Pacjenta

Ruszył AFIB MATTERS – nowy serwis o migotaniu przedsionków

Afib Matters to źródło rzetelnej i aktualnej wiedzy o migotaniu przedsionków. Czym jest arytmia? Co warto o niej wiedzieć? O co zapytać lekarza? Czy z migotaniem przedsionków można normalnie żyć? Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania można znaleźć na stronie www.afibmatters.org/pl. Serwis jest dostępny w dziewięciu wersjach językowych.

- Pacjenci z zaburzeniami rytmu serca zgłaszają się do nas, lekarzy, z różnymi pytaniami o arytmie. Często padają pytania o dodatkowe źródła wiedzy. Pacjenci chcą móc w warunkach domowych przeczytać więcej o swojej chorobie lub dowiedzieć się, jak pomóc bliskim. Co istotne, nie chcą (i słusznie!) opierać się na przypadkowych informacjach znalezionych w internecie. Portal Afib Matters został stworzony właśnie dla nich.

Serwis powstał pod patronatem merytorycznym Europejskiej Asocjacji Zaburzeń Rytmu (European Heart Rythm Assosiation, EHRA), polską wersję językową konsultowali krajowi eksperci. Zamieszczone w serwisie treści opracowane są w sposób przystępny i zrozumiały. Mamy nadzieję, że będą dla naszych Pacjentów pomocnym źródłem wiedzy – mówi dr. hab. n. med. Andrzej Przybylski, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik Kliniki Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, przewodniczący Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.