Strona główna > Aktualności > POLSTIM 2018 już za pół roku

POLSTIM 2018 już za pół roku

10.01.2018

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

 

POLSTIM 2018 JUŻ ZA PÓŁ ROKU  - ZAPROSZENIE DO WSPÓŁTWORZENIA PROGRAMU NAUKOWEGO

W imieniu Komitetu Naukowego Konferencji POLSTIM 2018, pracującego w składzie: Katarzyna Bieganowska, Michał M. Farkowski, Dariusz Jagielski, Ewa Jędrzejczyk-Patej, Artur Oręziak, Maria Trusz-Gluza, Maciej Kempa, Oskar Kowalski, Andrzej Przybylski - przewodniczący Komitetu Naukowego, Adam Sokal, Maciej Sterliński – przewodniczący SRS PTK, zwracamy się do Państwa z prośbą o nadsyłanie propozycji sesji dydaktycznych na Konferencję POLSTIM 2018.

Od roku bieżącego zgłaszanie propozycji sesji jest możliwe WYŁĄCZNIE drogą systemu abstraktowego PTK. Prosimy aby tytuły proponowanych sesji i wykładów podawać również po angielsku

Jak co roku zapraszamy do stworzenia swoich sesji zaprzyjaźnione Sekcje PTK: Sekcję Niewydolności Serca, SENiT i Klub 30. 

Przewidziane struktury sesji to:

  • Sesja Focus – 3-4 niezależne przypadki (spójne tematycznie) z dyskusją-podsumowaniem problemu.
  • Sesja pro-contra – 2-3 pary prelegentów prezentujących przeciwstawne punkty widzenia na zadany temat
  • Tematyczna sesja wykładowa (4-5 wykładów)

Na podstawie opinii Uczestników naszych konferencji z ubiegłych lat, zdecydowanie preferowane będą sesje case-based, czyli sesje Focus oraz sesje z aspektami warsztatowymi i multimedialnymi.

Przypominamy o obowiązku uzyskania wstępnej zgody od proponowanych wykładowców oraz prosimy o podanie aktualnej afiliacji i adresu e-mailowego proponowanych prelegentów.

Nieprzekraczalny termin nadsyłania propozycji sesji dydaktycznych to 7 stycznia 2018 roku

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że liczba proponowanych sesji przewyższa możliwości czasowe Konferencji, dlatego nadesłanie zgłoszenia nie jest automatycznie równoznaczne z przyjęciem sesji do programu; proszę pamiętać, że zastrzegamy sobie możliwość kompilacji jednej sesji z kilku propozycji.

Będziemy też wdzięczni za sugestie wszystkich członków Naszej Sekcji, którzy nie podejmą się zgłoszenia sesji, jakie tematy chętnie widzieliby w programie lub wręcz propozycje pojedynczych tytułów wykładów. Mogą to być również propozycje pojedynczych wykładów na temat unikalnych doświadczeń poszczególnych ośrodków.

Od 1 stycznia 2018 roku otwieramy przyjmowanie abstraktów doniesień oryginalnych i kazuistycznych – termin przyjmowania prac to 31 marca 2018. Szczególnie zapraszamy jako pierwszych autorów Młodych Badaczy < 35 r.ż. W systemie abstraktowym znajdzie się specjalna kategoria. Mamy nadzieję, że jak zawsze, będą Państwo bardzo aktywni na tym polu i znów będziemy mogli przeprowadzić konkurs na Nagrodę Przewodniczących SRS dla Młodych Badaczy.

Bardzo serdecznie zachęcamy do współtworzenia programu POLSTIM-u 2018 i z góry dziękujemy za poświęcony czas. Liczymy jak zwykle na bardzo interesujące i liczne propozycje; dołożymy wszelkich starań aby najciekawsze tematy znalazły się w programie Naszej Konferencji!

 

z wyrazami szacunku,

 

dr hab. n. med. Maciej Sterliński, prof. IK
Przewodniczący SRS PTK

dr hab. n. med. Andrzej Przybylski, prof. UR
Przewodniczący-elekt SRS PTK - przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji Polstim 2018

dr n.med. Dariusz Jagielski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji Polstim 2018