Strona główna > Aktualności > Prof. Katarzyna Biernacka jako lekarz konsultant w The "European Cardiac Arrhythmia Genetics" Focus Group (ECGen) of EHRA

Prof. Katarzyna Biernacka jako lekarz konsultant w The "European Cardiac Arrhythmia Genetics" Focus Group (ECGen) of EHRA

25.02.2020

Szanowni Państwo,

udział polskich przedstawicieli we władzach towarzystw naukowych jest bardzo istotnym elementem wspierania rozwoju nauki i edukacji w naszym kraju.

Kardiolodzy interwencyjni zrzeszeni w EHRA stanowią bardzo dynamiczną, ambitną i intensywnie pracującą na polu medycyny praktycznej, ale także i nauki, grupę lekarzy.

Jest bardzo istotne, aby tak liczna społeczność lekarzy i naukowców miała wpływ na kierunek działań EHRA oraz postrzeganie polskiej kardiologii interwencyjnej na arenie międzynarodowej.

The ‘European Cardiac Arrhythmia Genetics’ Focus Group (ECGen) of EHRA to Europejska grupa fokusowa ds. Genetyki arytmii serca (ECGen,) będzie ona reprezentować EHRA w dziedzinie genetyki arytmii serca, zajmując się ważnymi kwestiami, w tym: edukacją i szkoleniami, badaniami.

W Komitecie ma szansę zasiadać nasz kandydat jako lekarz konsultant - prof. dr hab n. med. Katarzyna Biernacka.

Sprawą kluczową jest, aby jak najwięcej Koleżanek i Kolegów zrzeszonych w EHRA wzięło udział w głosowaniu, które odbędzie się drogą internetową.

Tylko w ten sposób możemy mieć swojego przedstawiciela we władzach tej ważnej dla rozwoju kardiologii interwencyjnej organizacji.

Głosować można online między 4-20 marca 2020 roku.

https://www.escardio.org/Sub-specialty-communities/European-Heart-Rhythm-Association-(EHRA)/About/the-european-cardiac-arrhythmia-genetics-focus-group-ecgen-of-ehra

 

Przewodniczący Sekcji Rytmu Serca PTK

dr hab. n.med. Andrzej Przybylski, prof. UR