Strona główna > Aktualności > POLSTIM 2022: Wręczono medale im. Prof. Mariusza Stopczyka!

POLSTIM 2022: Wręczono medale im. Prof. Mariusza Stopczyka!

20.05.2022


19 maja, podczas sesji inauguracyjnej Konferencji POLSTIM 2022, odbyła się uroczystość wręczenia medali im. Prof. Mariusza Stopczyka. Najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Sekcję Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wyróżnieni zostali dwaj Wybitni Kardiolodzy: Pan Prof. Romuald Ochotny i Pan Prof. Grzegorz Opolski.

Wspaniałe laudacje na cześć odznaczonych wygłosili Pani Prof. Grażyna Świątecka i Pan Prof. Marcin Grabowski, którzy podkreślali, że odznaczeni Panowie Profesorowie to zarówno wybitni Lekarze, Specjaliści Kardiolodzy, jak i niezwykli Nauczyciele oraz Wspaniali Ludzie.

Jako wychowankowie i współpracownicy Profesora Grzegorza Opolskiego przez lata doświadczaliśmy wyrazów sympatii i wsparcia w niezliczonych sytuacjach, kiedykolwiek okazywało się, że pracujemy w „Klinice Opolskiego”. Zdawało się nie raz, że nazwisko Profesora Opolskiego otwierało wszystkie drzwi i szybko kruszyło największe lody. Była to nasza „tajna broń” - w szpitalu, uczelni, środowisku kardiologicznym i wszędzie indziej. To jest także ogromny zaciągnięty dług wobec naszego Szefa – mówił prof. Marcin Grabowski i dodał:

Profesor Opolski, od momentu objęcia stanowiska Kierownika Kliniki, rozumiał, że siła ośrodka tkwi w ludziach i w ich potencjale, który należy wyzwolić i stale pielęgnować oraz w warunkach do pracy i rozwoju, które należy zapewnić. Od zawsze zainteresowany nowymi technologiami, z entuzjazmem obserwował rozwój poszczególnych dziedzin kardiologii. Z uwagą śledził każde nowe wdrożenie, nowatorski zabieg, z upływem lat realizowane coraz bardziej samodzielnie przez obejmujących stanowiska docentów i profesorów młodych współpracowników.

W laudacji na cześć Pana Profesora Romualda Ochotnego Pani Prof. Grażyna Świątecka podkreślała niezwykłą pasję, zaangażowanie i wielki szacunek do drugiego człowieka, jakim od zawsze wyróżniał się Pan Profesor Romuald Ochotny.

Ponadprzeciętnej wiedzy i determinacji w rozwoju zawodowym towarzyszyły niezwykłe kompetencje dydaktyka oraz lidera, który budował mosty - uczył współpracy, szkolił, motywował i rozwijał kolejne pokolenia wspaniałych kardiologów, z oddaniem służących swoim pacjentom – podkreślała Pani Profesor.

Odznaczonym najserdeczniej gratulujemy!

       Medal_prof_Stopczyka_odnaczeni