Strona główna > Aktualności > Podziękowanie - POLSTIM 2018

Podziękowanie - POLSTIM 2018

21.05.2018

Szanowni Państwo,

Drodzy Koleżanki i Drodzy Koledzy;

XXIX Konferencja Sekcji Rytmu Serca POLSTIM 2018 już za nami. Były to 3 dni w gościnnym Wrocławiu, wypełnione od rana do późnego wieczora sesjami dydaktycznymi i abstraktowymi, a także toczącymi się równolegle zajęciami warsztatowymi i kursami. Niezwykłym humanistycznym akcentem Konferencji była prelekcja prof. Jana Miodka „Serce w języku”. Wszyscy uczestnicy podkreślają zgodnie, że program naukowy wydarzenia był na bardzo wysokim poziomie a nawet panowała niekiedy „klęska urodzaju” – trzeba było wybierać pomiędzy kilkoma równoległymi, jakże interesującymi sesjami.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu POLSTIM-u 2018. Spośród wykładowców dziękujemy szczególnie Nestorom Naszego Środowiska, Państwu profesorom: Grażynie Świąteckiej, Marii Trusz-Gluzie oraz Włodzimierzowi Kargulowi, który został tegorocznym laureatem medalu honorowego im. Prof. M. Stopczyka. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy komitetom Konferencji: naukowemu - pod przewodnictwem prof. Andrzeja Przybylskiego oraz organizacyjnemu – pod przewodnictwem dr. Dariusza Jagielskiego, za trud i zaangażowanie włożone w sprawną i ciekawą organizację przedsięwzięcia. Dziękujemy zaprzyjaźnionym Sekcjom PTK: Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny, Pielęgniarek i Techników Medycznych, Kardiologii Dziecięcej, Kardiologii Sportowej oraz Klubu 30 i Młodych Elektrofizjologów EHRA  za obecność i przygotowanie swoich propozycji dydaktycznych.

Przede wszystkim jednak dziękujemy Państwu, którzy tak licznie przybyliście do Wrocławia. Tegoroczny POLSTIM zgromadził rekordową liczbę uczestników bo aż 536 osób! Warto dodać, że dwa dni przed rozpoczęciem obrad przyjęto w poczet członków SRS PTK osiemsetną osobę. Niezwykle cieszy aż 21 abstraktów zgłoszonych przez Młodych Badaczy oraz liczny udział pielęgniarek, techników medycznych i fizjoterapeutów. Bez Państwa zaangażowania i pomocy sukcesy Naszego Środowiska nie byłyby możliwe.

Konferencję POLSTIM 2018 zaszczycił swoją obecnością Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski, a także wiceprezes NFZ ds. ekonomicznych, pan Maciej Miłkowski. Traktujemy to jako wyraz uznania dla naszej pracy i osiągnięć oraz zaproszenie do dalszych wspólnych wysiłków na rzecz leczenia pacjentów z zaburzeniami rytmu serca w Polsce.

Za rok Jubileuszowa XXX Konferencja POLSTIM 2019, która odbędzie się w dniach 23-25 maja 2019 roku w Toruniu. Chcemy nadać jej szczególny i niezapomniany charakter. Zapraszamy wszystkich Państwa już dziś.

 

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Dr hab. n. med. Maciej Sterliński, Przewodniczący SRS PTK